boomBA#29- Jak stworzyć z Klientem partnerską relację w trakcie analizy biznesowej, a nie tylko zbierać wymagania

wpis w: Warszawa | 0
  

Czy budujesz partnerskie relacje czy dążysz tylko do zebrania wymagań od Klienta?

Od lat obserwuję tendencję do pobieżnego traktowania obszaru analizy biznesowej zarówno przez klientów biznesowych, jak i dostawców rozwiązań.

Niejednokrotnie odbija się to „czkawką” podczas odbierania systemów i aplikacji, nie mówiąc już o późniejszym ich użytkowaniu. Fakt, że klienci biznesowi są coraz bardziej wymagający i świadomi w trakcie projektów. Fakt, że to oni wydają pieniądze na system, aplikację, narzędzie nie znaczy, że to dobrze, kiedy narzucają swoje pomysły i „projektują” systemy. Albo całkowicie oddają pole, powołując się na Twoją „eksperckość”.

Rolą analityka nie jest „zbieranie wymagań biznesowych”. Rolą analityka jest moderowanie i wspieranie Klienta biznesowego w dopracowaniu wizji biznesowej systemu tak, aby można ją było w tym systemie zaprojektować.

Aby narzędzie zaprojektowane było nie tylko zgodne z potrzebami biznesowymi, lecz przede wszystkim używalne i wspierało Klienta w rozwoju biznesu. Ale żeby to zrobić, musisz zdobyć zaufanie biznesu i stworzyć partnerską relację.

W trakcie wydarzenia podzielę się moimi sposobami na zbudowanie takiej relacji, które wypracowałam jako analityczka oraz konsultantka.

PRELEGENTKA

ANNA ZASADZKA

Od 2010 roku zajmuję się analizą biznesową i projektowaniem rozwiązań systemowych spełniających i wyprzedzających potrzeby biznesowe moich klientów. Zajmuję się także coachingiem pewności siebie dla kobiet oraz mentoringiem IT jako https://ZawodowoPewnaSiebie.pl/.

Moją pasją jest rozwój i dzielenie się wiedzą, a moją życiową misją jest wspieranie kobiet w odkrywaniu ich potencjału i wzmacnianiu pewności siebie.

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie skupia specjalistów z zakresu analizy biznesowej i inżynierii wymagań w Polsce.
Celem stowarzyszenie jest upowszechnianie wiedzy oraz promocja dobrych praktyk inżynierii wymagań i ugruntowanie powszechnej świadomości znaczenia inżynierii wymagań.
Organizujemy spotkania dla analityków oraz osób, które stawiają pierwsze kroki w karierze analityka w projektach IT.

Strona Stowarzyszenia: www.siw.org.pl