boomBA#27- Czy przebranżowienie się na Analityka musi być bolesne? 2 historie przebranżowieni

wpis w: Warszawa | 0
  

Czy przebranżowienie się na Analityka musi być bolesne? 2 historie przebranżowienia.

Przebranżowienie się jest bardzo ważną i trudną decyzją podejmowaną w życiu człowieka. Każda taka decyzja jest poprzedzona wieloma wątpliwościami i pytaniami. Zadajemy sobie m.in. pytania:

  1. Czy warto się przebranżowić?
  2. Jakie są korzyści bycia analitykiem?
  3. Co mogę stracić zmieniając rolę?
  4. Jakie wyzwania będą czekały na mnie na nowym stanowisku?

Każde zadane sobie pytanie może rozsiewać w naszej głowie wiele obiekcji. Jedną z największych wątpliwości jest to czy poradzimy sobie w nowej roli. Decyzja o przebranżowieniu się jest niewątpliwie trudna, a droga może być też kręta. Chcemy się jak najlepiej przygotować do nowej roli, a o skutkach dowiemy się dopiero po zmianie stanowiska. Historia zna wiele przebranżowień zakończonych sukcesem. Z obszarów dalekich od IT jak biologia, socjologia czy budownictwo po stanowiska bliższe IT jak tester, programista. Na spotkaniu przybliżymy 2 przebyte drogi oraz początki bycia analitykiem. Od Księgowości do Analityka Biznesowo-Systemowego, jak w przypadku Joanny lub od Rekrutera do Analityka Biznesowo-Systemowego jak w przypadku Justyny. Zapraszamy serdecznie!

PRELEGENTKI

JUSTYNA BANAŚ

Analityk biznesowo-systemowy z 7 letnim doświadczeniem w IT.

Z wykształcenia socjolog, który zapoczątkował swoją karierę zawodową w dziale HR.

Swoje pierwsze kroki w IT stawiała jako konsultant, pomagając klientom z różnych branż wdrażać rozwiązania Microsoft Dynamice CRM, integrować je z systemami klasy ERP oraz całym wachlarzem produktów Microsoft.

Od ponad 2 lat pracuje jako analityk w sektorze bankowym przy wdrażaniu aplikacji mobilnych.

Uważa, że zasadniczą cechą projektów jest ich niepowtarzalność, wymagająca umiejętności „radzenia sobie” w różnym warunkach, z różnymi problemami i ludźmi. Jest propagatorem dobrych praktyk w zakresie komunikacji z klientem oraz umiejętności pozwalających na zrozumienie problemu i doboru właściwej drogi do jego rozwiązania.

JOANNA CIUPA

Analityk biznesowo-systemowy z 2 letnim doświadczeniem w branży IT.

Absolwentka studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej na kierunku Inżynieria procesów biznesowych & Business Intelligence. Wcześniej – Księgowa, Lider zespołu gospodarki magazynowej. Wie, jak przekuć przebranżowienie w atut na rozmowie kwalifikacyjnej i jak zdobyć „dwa lata doświadczenia” w jeden rok 🙂

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie skupia specjalistów z zakresu analizy biznesowej i inżynierii wymagań w Polsce.
Celem stowarzyszenie jest upowszechnianie wiedzy oraz promocja dobrych praktyk inżynierii wymagań i ugruntowanie powszechnej świadomości znaczenia inżynierii wymagań.
Organizujemy spotkania dla analityków oraz osób, które stawiają pierwsze kroki w karierze analityka w projektach IT.

Strona Stowarzyszenia: www.siw.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.